Powłoka hydrofobowa – który impregnat wybrać?

Powłoka hydrofobowa

Jak dbasz o swoje obuwie? Przecierasz je wilgotną szmatką, po czym nakładasz pastę do butów? Zatem nic dziwnego, że z każdym spacerem obuwie wygląda coraz gorzej, powstają nieestetyczne zacieki, brud staje się coraz trudniejszy do usunięcia.

Skóra czy zamsz sztywnieją i pękają – jednym słowem, bardzo szybko buty nadają się do wymiany na nowe. Krótka żywotność obuwia bardzo często nie ma nic wspólnego z ich niską jakością, a jest konsekwencją niewłaściwej pielęgnacji. Jak zatem dbać o obuwie skutecznie?

Odpowiedzią są impregnaty do obuwia, ale uwaga – spośród mnóstwa tego typu preparatów dostępnych na rynku trzeba wiedzieć, jak wyłowić prawdziwą perełkę. Który impregnat wybrać?

 

Czy powłoki hydrofobowe rzeczywiście działają?

Powłoka hydrofobowa to preparat o wybitnych właściwościach zabezpieczających impregnowane tkaniny przed wilgocią, a także zabrudzeniami. Istotą jej działania jest stworzenie powłoki nieprzepuszczalnej dla wody. Cała sztuka polega jednak na tym, aby powłoka ta była niewidoczna i niewyczuwalna, nie zmieniała właściwości materiału. Powstała warstwa powinna charakteryzować się również paro przepuszczalnością.

Hydrofobowość, czyli jak powstrzymać wodę

Impregnacja hydrofobowa ma na celu zminimalizowanie niepożądanego wpływu wody na zabezpieczane powierzchnie. Zabezpieczyć w te sposób można niemal wszystko, my dziś skupimy się jednak na obuwiu. Ta część garderoby nie ma lekko – stale narażona jest na kontakt z deszczem, śniegiem czy zanieczyszczeniami. Co to oznacza w praktyce? Nerwowe śledzenie prognozy pogody, omijanie każdej kałuży, codzienne czyszczeniu obuwia po każdym powrocie do domu, szukanie skutecznych sposobów na usuniecie zacieków z błota czy soli….  Czy wiesz, że można znacznie prościej? Wystarczy użyć profesjonalnego nano impregnatu do butów. Czy wiesz, czym różni się on od zwykłego impregnatu?

Nanohydrofobowy impregnat do butów tekstylnych, skórzanych i zamszowych to prawdziwa rewolucja na polu pielęgnacji i zabezpieczania obuwia.

Najlepiej, gdy potraktujesz nim nowe obuwie zaraz po zakupie – buty nie będą się brudzić, przemakać, skóra nie zmieni radykalnie swojego wyglądu na niekorzyść.  Ale oczywiście nie oznacza to, że obuwia już chodzonego nie zabezpieczysz nano impregnatem. Wystarczy jedynie dokładnie je wyczyścić, a następnie nanieść impregnat. Czego możesz się spodziewać? Tradycyjny impregnat tworzy na powierzchni buta wyczuwalną warstwę, która może zmieniać wygląd materiału. Nano preparat, taki jak Nano Textil nie ma z tak przestarzałą technologią nic wspólnego – działa on w głębi materiału, docierając do najmniejszych porów skóry czy zamszu. Blokuje w ten sposób dostęp brudu i wilgoci, zatem nawet najmniejsza cząstka wody czy błota nie osadzi się na materiale. Działające w głębi materiału siły odśrodkowe skutecznie odpychają wilgoć i brud, dając zauważalny gołym okiem, spektakularny efekt samooczyszczania butów. Brud i wilgoć po prostu po nich spływają!

Na jakie efekty możesz liczyć?

Impregnacja hydrofobowa to bez wątpienia najlepszy sposób na zabezpieczenia obuwia przed zanieczyszczeniami i przemakaniem. Nano Textil  przenika w głąb skóry czy zamszu, chroniąc ich powierzchnię, a jednocześnie nie wpływając negatywnie na miękkość skóry czy jej barwę. Codzienne czyszczenie butów przestanie być przykrą koniecznością, zaś buty zyskają nienaganny wygląd i świeżość. Nano Textil wzbogacony jest bowiem o nano cząstki srebra, które są najskuteczniejszą bronią w walce z przykrym zapachem i bakteriami zasiedlającymi obuwie. Jeśli zatem zabezpieczysz obuwie preparatem Nano Textil, Twoje buty posłużą Ci znacznie dłużej i zawsze będą wyglądały jak nowe.

Artykuł powstał we współpracy z HadwaoNet, https://sklep.hadwao.net, https://hadwao.net