Jak uniknąć wiosennego przesilenia?

Sklep ekologiczny

Wiosna kojarzy się z pełnią energii, ruchem i życiem, jednak paradoksalnie wielu z nas odczuwa spadek formy w tym okresie.

Brak motywacji, przemęczenie, rozdrażnienie, bóle głowy, senność i problemy z koncentracją to objawy wiosennego przesilenia.

Powoduje je mała ilość ruchu i światła słonecznego w ciągu zimy. Aby ułatwić organizmowi przejście wiosennej depresji i nie dać się jej objawom, warto wprowadzić kilka zdrowych zasad.

 

Aktywność fizyczna i odpoczynek

Nawet jeśli w ciągu miesięcy zimowych zaniedbaliśmy aktywność fizyczną, coraz dłuższe wiosenne dni są doskonałym momentem, żeby ją wznowić. Sport dostosowany do umiejętności i potrzeb to doskonały sposób na wzmocnienie układu immunologicznego oraz poprawę gospodarki hormonalnej i przemiany materii. Endorfiny, czyli hormony szczęścia, które wyzwalają się podczas wysiłku poprawią samopoczucie i sprawią, że po prostu poczujemy się szczęśliwsi.

Równie ważne, co aktywność fizyczna, jest pamiętanie o odpowiednim odpoczynku. Prawidłowa ilość snu pozwoli organizmowi szybciej zregenerować się po okresie zimowym. Najlepiej unikać drzemek w ciągu dnia i dbać o odpowiednią długość snu w nocy.

 

Zdrowe odżywianie i naturalne suplementy diety

Zbilansowana dieta wpływa na poprawę kondycji organizmu. Wiosną powinniśmy pomyśleć o włączeniu do codziennego menu większej ilości świeżych owoców i warzyw. Super sprawdzają się świeżo wyciskane soki naturalne czy sałatki. Wkomponowane w posiłki zapewnią organizmowi minerały i witaminy niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Pomogą też naturalne, ekologiczne suplementy diety, np. z witaminą B12.

Ta witamina wpływa pozytywnie na samopoczucie psychiczne łagodząc napięcie i poprawiając nastrój oraz przeciwdziała osłabieniu i poczuciu zmęczenia. Jest bezpieczna w stosowaniu, nie można jej przedawkować. Należy do witamin rozpuszczalnych w wodzie, w związku z czym jej nadmiar jest usuwany z organizmu z moczem i potem.

Dobrym pomysłem będą preparaty ziołowe w formie jednorodnej bądź też specjalnie przygotowanych mieszanek ziół, które dostarczą cennych dla zdrowia witamin i minerałów.

Te kilka prostych zasad wprowadzonych w życie pozwoli zwalczyć wiosenne przemęczenie i nie dać się jego objawom. Dodajmy do tego korzystanie ze słońca i sukces gwarantowany!

Polecamy: Sklep ekologiczny online – Ekoplace24.pl