Jak pobierać z chomikuj

Coraz więcej osób spędza czas przed komputerem. Dostęp do Internetu robi swoje – tutaj mamy i telewizję, i radio, i wiele innych udogodnień. Z czasem zaczniemy szukać i ściągać programy, muzykę i wiele innych plików. Owszem z wyszukiwarki Google korzysta większość osób, ale tych wyników jest mnóstwo. Aby wyszukiwanie było dla nas jeszcze bardziej zadowalające warto wybrać równie dobrą wyszukiwarkę chomikuj.pl.

Działa ona na podobnej zasadzie co Google. Jednak pobieranie z chomikuj.pl nie jest takie proste. Aby pobrać jakikolwiek plik musimy posiadać transfer. Tu na szczęście mamy kilka rozwiązań zarówno dla użytkowników którzy są zarejestrowani jak i tych, którzy jeszcze tej rejestracji nie dokonali.

 

Pobieranie z chomikuj

Zacznijmy od użytkowników niezalogowanych. Pobieranie z chomikuj w tym przypadku jest darmowe tylko wtedy, kiedy rozmiar pliku nie przekracza 1 MB. A często bywa tak, że jest to za mało i co wtedy? Nadal możemy pobierać z serwisu, ale będzie nas to już kosztowało.

Jeśli plik nie przekracza objętości 2 MB to koszt SMS-a wynosi niecałe 5 złotych. Im większy plik, tym więcej płacimy. Możemy również wykupić sobie abonament. I w tym przypadku możemy co tydzień pobierać 3 GB lub 10 GB za odpowiednią cenę – kolejno niespełna 3 lub 5 złotych.

 

Jak pobierać z chomikuj w przypadku, kiedy jesteśmy zarejestrowanymi użytkownikami?

Tutaj te sprawy wyglądają o wiele lepiej. Zacznijmy od tego, że tacy użytkownicy mają co miesiąc dodawane zupełnie za darmo 50 MB transferu. Jeśli jednak i to jest dla nas za mało to i tak dalej możemy liczyć na darmowe pobieranie. Jak? Sprawa jest prosta – dodawajmy na swoje konto różne pliki, które będą pobierać inny ludzie. Wtedy otrzymamy punkty, które następnie wymienimy na dodatkowe GB.

To wymaga od nas jednak poświęcenia nieco czasu. Mimo wszystko warto, ponieważ jeden plik może być pobierany nieskończoną ilość razu.

Zatem nawet jeden taki dokument może nam gwarantować sporą ilość punktów. Nie mając mimo wszystko na to czasu mamy o wiele większe możliwości pobierania plików płacąc za to w serwisie. Mamy tu przede wszystkim o wiele większy i bardziej atrakcyjniejszy pakiety.

 

Abonamenty chomikuj.pl

Możemy je podzielić na trzy grupy: doładowanie jednorazowe, abonament i abonament automatyczny. Zapłacić możemy poprzez SMS-a lub płatności online. Jeśli chodzi o doładowania jednorazowe to działają one bez ograniczenia czasowego. Możemy tu zakupić pakiet 2 GB, 5 GB, aż do 100 GB.

W przypadku abonamentu wybieramy ilość gigabajtów, które będą odnawiać się co tydzień oraz okres czasu (może być to miesiąc, kwartał lub rok). Jak widać możliwość pobierania plików w każdym z wyżej wymienionych przypadków jest możliwa tylko wtedy, kiedy posiadamy odpowiedni transfer. Z tego co wypisane jest powyżej wynika, że najlepiej jest się zarejestrować w serwisie chomikuj.pl, by co miesiąc otrzymywać darmowy transfer. Już potem sam proces wyszukiwania plików, a następnie ich pobierania jest niezwykle prosty i intuicyjny. Dzięki temu każdy bezproblemowo skorzysta z tego serwisu.