Hormon wzrostu naturalny środek odmładzający

Hormon wzrostu

Dzisiejsza kulturystyka opiera się na wielu suplementach, który w mniejszym lub większym stopniu pomagają zwiększyć naszą wytrzymałość, siłę i przede wszystkim polepszyć sylwetkę. Jednym z takim preparatów jest hormon wzrostu, który nazywany jest również środkiem odmładzającym.

Hormon wzrostu jest wydzielany naturalnie przez nasz organizm w trakcie intensywnego wzrostu, a jego najwyższy poziom obserwowany jest w trakcie dojrzewania. W późniejszym czasie hormon nadal utrzymuje się, ale jego poziom jest o wiele niższy. Hormon wzrostu ma wiele zadań do spełnienia: blokuje działanie insuliny, a zwiększa przemianę glukozy w wątrobie.

Dzięki swoim właściwościom przyspieszającym metabolizm jest uważany za środek odmładzający. Hormon wzrostu, występujący też pod nazwą somatotropiny, zwiększa ilość wolnych kwasów tłuszczowych w osoczu. Tłuszcz zostaje łatwo wydalony z organizmu, przez co polepsza się nasza sylwetka. Jednocześnie tkanka mięśniowa jest chroniona przed rozpadem, dzięki czemu nadal możliwe jest budowanie masy mięśniowej. Dzieje się tak, ponieważ hormon wzrostu przeciwdziała rozpadowi białek mięśniowych.

 

Jako suplement, stosowany w niewielkich dawkach, może być skutecznym środkiem antystarzeniowym i treningowym. Najczęściej był wykorzystywany przez sportowców, którzy dzięki niemu zdobywali bardzo dobre wyniki i nie nabawiali się kontuzji.

Pamiętajmy, że tylko niewielkie i kontrolowane przez lekarza dawki tego hormonu mogą być dla nas pomocne, zwłaszcza jeśli zmagamy się z pierwszymi oznakami starzenia. Branie hormonu wzrostu na własną rękę może być bardzo niebezpieczne i doprowadzić może do bardzo niebezpiecznych zaburzeń ze strony układu hormonalnego. Pamiętajmy, że hormon wzrostu w nadmiarze powoduje akromegalię – chorobę powodującą niekontrolowany rozrost kości

 

Jeśli boimy się skutków ubocznych najlepiej rozważyć przyjmowanie tzw. prekursorów hormonów wzrostu. Nie są to naturalne hormony wzrostu, ale preparaty, które mają za zadanie stymulować wydzielanie hormonu wzrostu w naszym organizmie w sposób naturalny.

Istnieją także preparaty z syntetycznym hormonem wzrostu, który wchłania się identycznie jak naturalny hormon wzrostu, ale jego zażywanie nie ma skutków ubocznych i jest dla nas bezpieczne.