Dlaczego bankowość elektroniczna cieszy się tak dużą popularnością?

Ponad 26 milionów Polaków korzysta z internetu. 78% wszystkich osób, które posiadają konto bankowe, postawiło na rachunek ROR online. Co ciekawe, nawet połowa z nich nie płaci za jego prowadzenie. Tylko 3% Polaków nie ma zamiaru zakładać konta internetowego. Jak widać, bankowość elektroniczna cieszy się ogromną popularnością. Poznajmy jej główne zalety.

 

Oszczędność czasu

Większość osób posiadających bankowe konto internetowe zwraca uwagę na oszczędność czasu. To właśnie  ten atut jest priorytetem przy wyborze rachunku. Posiadając konto online, nie traci się czasu na wizyty w placówce banku.

Bankowość elektroniczna pozwala na dokonywanie płatności, realizowanie transakcji zakupowych, kontakt z konsultantami banku czy nabywanie kolejnych produktów oferowanych przez tę instytucję o dowolnej porze dnia, będąc w dowolnym miejscu na świecie.

Wygoda

Platforma internetowa, dzięki której istnieje możliwość zarządzania ulokowanymi na koncie środkami, jest niezwykle intuicyjna. Kilka kliknięć wystarczy, by sprawdzić saldo rachunku, wykonać przelew czy zweryfikować historię dotychczasowych płatności w danym czasie.

Warto wspomnieć, że 38% osób, które korzystają z konta internetowego, mają jednocześnie dostęp do bankowości mobilnej. Oznacza to, że dzięki specjalnej aplikacji mogą zarządzać swoim rachunkiem na przykład za pośrednictwem telefonu.

Zarządzanie finansami

Osoby, które do tej pory miały tradycyjny rachunek bankowy, decydują się na przeniesienie konta bankowego do tej instytucji, która oferuje konta online. Wszystko dlatego, że drogą internetową mogą swobodnie zarządzać swoimi finansami. Nie chodzi tylko o wspomniane realizowanie przelewów czy dokonywanie transakcji zakupowych w sklepach internetowych.

Klienci banków coraz częściej cenią sobie opcje oszczędzania przez internet albo inwestowania zgromadzonych na koncie pieniędzy. Konto internetowe pozwala zakładać lokaty, składać wnioski o kredyt i kartę kredytową albo inwestować w fundusze inwestycyjne. Takie operacje odbywają się bez konieczności wychodzenia z domu, cały proces realizowany jest z wygodnej pozycji w domowym fotelu.

Dodatkowe bonusy 

Innowacyjne konta internetowe dają szereg dodatkowych korzyści. Klienci mogą je teraz zakładać i prowadzić zupełnie za darmo. Bezpłatne jest również dokonywanie przelewów krajowych i międzynarodowych. Co więcej, banki oferują super bonusy za specjalne operacje, jakie wykonają właściciele takich rachunków – na przykład wypłacają extra pieniądze za zaksięgowanie wpływów o określonej wartości.

Coraz chętniej wybieramy też internetowe konta oszczędnościowe. To rachunki, które są oprocentowane, ale działają na standardowych zasadach. Oznacza to, że środki, jakie zostają na nich zaksięgowane, pracują na odsetki, które są dla klienta czystym zyskiem. Właściciel konta nie traci ich nawet wtedy, gdy będzie wypłacać gotówkę w bankomacie albo uszczuplać zgromadzony portfel realizując przelewy czy zakupy online.

Prognozy

Z bankowości elektronicznej najczęściej korzystają osoby z pokolenia Y, czyli te, które urodziły się po 1980 roku. Nie da się ukryć, że świat online to domena młodych. W tym zakresie niewiele się zmieni.

Należy jednak potwierdzić, że zainteresowanie bankowością internetową wzrasta również wśród osób po 55 roku życia, czyli klientów z grupy seniorów. To oni widzą w takich rachunkach ogromny potencjał. Największą zaletą jest brak konieczności wychodzenia z domu, by opłacić rachunki albo zrobić zakupy. Dla osób starszych nierzadko jest to spory wysiłek.

Wyszukiwano: ,