Co to torrenty i skąd brać pliki torrent

Co to torrenty

Każdy z nas mając dostęp do Internetu nieraz ściągał jakikolwiek pliki. Nie tylko te potrzebne do pracy w sieci czy ogólnie do komputera. Dla większości z nas dostęp do Internetu to przede wszystkim rozrywka. I w ten oto sposób dochodzimy do bardzo ciekawego tematu jakim jest ściąganie plików.

Istnieją strony internetowe, które poświęcone są tylko temu. Mowa tu chociażby o chomikuj.pl czy stronach poświęconych o torrentach. O ile nie mamy problemu w zrozumieniu procesu jak pobierać zwykłe pliki, które zaraz po ukończeniu możemy po prostu otworzyć to ostatnimi czasu nowością dla większości z nas stanowią torrenty. W sieci możemy znaleźć coraz więcej stron o takich tytułach i samych plikach.

 

Zatem co to są torrenty?

Jeśli jesteśmy zupełnymi laikami w tych sprawach to ciężko będzie znaleźć nam wytłumaczenie. Oczywiście znajdziemy wiele tekstów dotyczących tych plików, ale są to fachowo opisane teksty. Torrenty to pliki, które możemy pobierać w sieci.

Do tego potrzebujemy jednak specjalnego programu. Jednym z takich programów jest chociażby uTorrent. Choć w sieci znajdziemy ich więcej. Owe programy również należy ściągnąć z Internetu – najczęściej są to strony, które oferują różnego rodzaju programy.

 

Skąd brać pliki torrent?

Jeśli nastawiamy się tylko i wyłącznie na tego typu pliki to najlepiej jest znaleźć takie strony internetowe, na których znajdziemy tylko i wyłącznie taki rodzaj plików. Oczywiście torrenty znajdziemy również na innych stronach – zazwyczaj wtedy mamy do czynienia z darmowymi pobraniami. Nieco inaczej bywa w przypadku stron, które oferują nam tylko takie pliki.

Zazwyczaj, by ściągnąć torrenta będziemy potrzebowali nie tylko odpowiedniego programu, ale również będziemy musieli się zarejestrować na danej stronie, a następnie uiścić niewielką opłatę. Ceny oscylują w granicach 10 złotych, ale po tym nie mamy żadnych ograniczeń jeśli chodzi o ściąganie torrentów. Nadal mało jest osób, które korzysta z tej możliwości – mowa o pobieraniu polskich torrentów. Być może wynika to z niewiedzy czym są owe pliki torrent, a może w grę wchodzą pieniądze? Mimo wszystko stają się one coraz bardziej popularne. Głównie ze względu na to co możemy pobierać.

 

Co możemy znaleźć w torrentach

Przeważają oczywiście filmy i to różnego rodzaju. Oprócz tego możemy zauważyć także gry i wiele innych programów i plików. Osoby, które korzystają z odpowiednich programów do ściągania torrentów bardzo chwalą sobie tą możliwość. W owy temat bardzo wchodzi kolejne pojęcie jakim jest legalność owych plików, a przede wszystkim nasze pobieranie.

Tu zdania są podzielone, każdy użytkownik mówi co innego. Ważne jest skąd pobieramy owe polskie torrenty. Często bywa tak, że osoby ściągają je z oryginalnych stron internetowych producentów gier, itp. Wtedy oczywiście nie ma mowy o jakichkolwiek problemach z prawem.

Należy tu równocześnie zauważyć, że takie pliki często nie są pełne. Chodzi o to, że są to jedynie wersje demo. Mimo to wszystko mnóstwo osób ściąga codziennie torrenty i nie ma z tego tytułu żadnych nieprzyjemności.