Jak żyć jako singiel?

Jak żyć jako singiel?

Bycie singlem w dzisiejszych czasach nie jest tak rzadkie, jak kiedyś. Liczba osób tworzących samodzielne gospodarstwa domowe wzrasta z roku na rok. Nie zawsze jest to świadomy wybór, czasami jest to wynik przypadku, że jesteśmy sami.

Sam – jednak nie oznacza gorszy. Dzisiejszy świat stwarza wiele możliwości rozwoju dla osób żyjących w pojedynkę. Praktyczne porady zawarte w tym artykule na pewno pozwolą Wam na zaoszczędzenie kilku groszy.

 

DUŻY DOM CZY MOŻE WYGODNY APARTAMENT?
Powszechną prawdą jest, że koszty życia dzielone na dwie osoby są niższe, niż te ponoszone w pojedynkę. Nie trzeba się jednak załamywać.

Dzisiejszy artykuł zawiera kilka ciekawych rad, które warto wdrożyć w życie. Po pierwsze nie posiadając partnera lub dziecka, możemy pozwolić sobie na mniejszy metraż naszego lokum – optymalna byłaby kawalerka, ale możemy również zainwestować w mieszkanie dwupokojowe i w jednym z pokoi stworzyć sypialnię z naszych marzeń i snów.

Po drugie oszczędzić możemy również na kupnie sprzętu RTV i AGD. Nie oglądamy za często telewizji ? – nie kupujmy zatem telewizora, a pieniądze zaoszczędzone przeznaczmy na podróże czy samorozwój. Urządzając mieszkanie jako singiel, możemy również pozwolić sobie na dowolność w jego aranżacji – warto tutaj wybrać się na pchle targi, czy kupić rzeczy z tzw. drugiej ręki w internecie (oszczędzimy na tym niemałe pieniądze).

 

ŻYWIENIE W DOMU CZY NA MIEŚCIE?
Gotowanie dla drugiej osoby może stanowić przyjemność, jednak nie zawsze mamy taką możliwość. Jeżeli jesteśmy singlami i nie chcemy tracić funduszy na drogie cateringi lub tzw. dietę pudełkową – zainwestujmy w książkę kucharską.

Przygotowywane przez nas porcje możemy dostosować do ilości zjadanego przez nas jedzenia. Nie musimy przecież od razu gotować 3 litrów zupy czy 2 kilogramów makaronu. Dobrym pomysłem jest również gotowanie wspólnie z inną koleżanką singielką – zaoszczędzimy zarówno pieniądze, jak i czas.

 

SAMOROZWÓJ ORAZ CZAS WOLNY
Będąc molami książkowymi, często dobieramy się w pary z osobami o podobnym charakterze. Jako single nie musimy jednak rezygnować z pasji jaką jest czytanie – w naszym przypadku dobrym wyborem będzie karta biblioteczna lub składziki tanich książek (będziemy czytać nowości a nie nadwyręży to naszego budżetu). Posiadając dwie pensje łatwiej wygospodarować z nich pieniądze na różnego typu kursy doszkalające oraz ogólnorozwojowe.

W dobie Internetu możemy jednak skorzystać z większości z nich bezpłatnie.

Warto również przeglądać strony pobliskich Domów Kultury czy innych tego typu instytucji – miasta coraz częściej organizują różnego typu kursy i szkolenia za bezcen.

Pamiętajmy życie w pojedynkę może być tak samo tanie, jak podczas bycia w związku. Wystarczy tylko trochę pogłówkować.