Garaże blaszane – czy faktycznie warto w nie inwestować?

CGT

Po latach banicji „blaszaki” wracają do łask. I bardzo dobrze! Garaże blaszane mają wiele zalet. Od ceny zaczynając, po łatwość montażu kończąc. Dawne metalowe garaże, które kojarzymy jeszcze z czasów PRL-u, to już przeszłość.

Dzisiaj producenci oferują znacznie ciekawsze rozwiązania. Blaszaki są nie tylko bardziej użyteczne, ale też mocniejsze i ładniejsze.

 

Wiele nowości w blaszanej technologii

Do najważniejszych nowości związanych z produkcją garaży blaszanych można zaliczyć m.in. możliwość przerobienia ich na domki socjalne. W tego typu konstrukcji jesteś w stanie np. doprowadzić elektryczność, zamontować okna, dobudować ganki. Nie trudno zgadnąć, że właśnie takie unowocześnienia zachęciły budowlańców do korzystania z garaży na placach budowy.

Blaszaki mogą stanowić nie tylko dobrze zabezpieczony magazyn. Jeśli zostaną odpowiednio wyposażone, będą miejscem odpoczynku pracowników. Można tutaj się przebrać, zjeść obiad, porozmawiać, ogrzać itd.

 

Estetyka nowej generacji

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że garaże blaszane coraz lepiej wyglądają. Ma to swoje uzasadnienie. Po pierwsze –  do ich wyrobu wykorzystuje się znacznie lepszą blachę, np. ocynkowaną lub akrylową. Ponadto teraz można nieco zaszaleć z kolorami. Wcześniej blaszaki kojarzyły nam się z szaro-burymi konstrukcjami, które zżerała rdza. Dziś takie skojarzenia wywołują tylko śmiech.

Słyszałeś kiedykolwiek o blasze drewnopodobnej? Otóż od pewnego czasu można ustawiać na posesji garaże i schowki pokryte blachą do złudzenia przypominającą drewno. To nie żart! Tego typu konstrukcje doskonale uzupełniają ogrody. Świetnie wpasują się w naturalne przestrzenie.

 

Garaż blaszany podwójny

Kolejną ciekawostką są np. garaże blaszane podwójne. Tego typu konstrukcje pozwalają na zmieszczenie dwóch samochodów. Do każdej części mogą prowadzić osobne bramy. Dwa stanowiska mogą przydać się z różnych powodów. Takie rozwiązanie jest bardzo użyteczne np. wówczas, gdy w jednej części garażu chcesz trzymać samochód, a w drugiej narzędzia ogrodowe. Przypomnij sobie, jak bardzo irytujące jest szukanie właściwego akcesorium w małym magazynie. Takie poszukiwania wydają się nie mieć końca. W podzielonej na stanowiska konstrukcji nie musisz obawiać się tego typu problemów.

Garaże blaszane podwójne wykonują profesjonalne firmy, np. CGT. Możesz dobrać wymiary tego typu blaszaka, ustalić, jak będzie zamykany, jak będzie wyglądał itd. Nic, tylko wybierać!