Apartamenty na wynajem – czy to się opłaca?

Apartamenty Lublin wynajem cieszą się coraz większą popularnością. Czy opłaca się inwestować właśnie w takie nieruchomości pod wynajem. O czym warto w takiej sytuacji pamiętać?

 

Przede wszystkim apartamenty są produktem przeznaczonym dla osób, które dysponują sporymi nadwyżkami gotówki i są w stanie sfinansować zakup takiej nieruchomości z własnych środków. Ceny takich lokali są wysokie. Wprawdzie można apartamenty lublin zakupić również na kredyt, ale wówczas trzeba mocno przeanalizować opłacalność takiej inwestycji. Dla osób, które nie posiadają tak dużej gotówki pewnym rozwiązaniem może być zakup tzw. mikroapartamentów pod wynajem. Przed zakupem należy się jednak zastanowić nad tym czego się szuka. Czy celem jest osiąganie sporych zysków dzięki wynajmowi, a może liczy się raczej miejsce, w którym co jakiś czas będzie się można zatrzymać na kilka dni, a dochód jest kwestią drugorzędną?

. W pierwszym przypadku oczywiście lepiej postawić na duży apartament w dogodnej lokalizacji pod względem turystycznym. To gwarancja stałego obłożenia lokalu, a zarazem wysokiego zysku. Z takiego apartamentu może być ciężko korzystać, zwłaszcza w okresie wakacji i długich weekendów. Trzeba się z tym liczyć już na starcie. W drugim przypadku lepszym rozwiązaniem jest poszukanie apartamentu w lokalizacji z ładny widokiem, który pozwala na większą elastyczność podczas korzystania z nieruchomości. Takie lokale są na ogół tańsze i można je dowolnie aranżować. Czasem konieczne jest jednak znalezienie operatora, który pod nieobecność właściciela będzie apartamentem zarządzał i dbał o jego stan techniczny. Na rynku jest coraz więcej firm, które świadczą usługi tego rodzaju. Jednak taki apartament musi być zlokalizowany w centrum ośrodków turystycznych. Raczej nie ma chętnych do zarządzania lokalami leżącymi na uboczu, bo wówczas trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami dojazdu i nie tylko. Z operatorem można rozliczać się w zależności od stopnia obłożenia apartamentu, a więc od wysokości rzeczywistego zysku.